Ucuz Fotokopi Makinesi Almak Ne Kadar Avantajlı?

Tüketici için her üründe olduğu gibi fotokopi makinesi alırken de en önemli kriterlerden birisi fiyattır. Fakat iş hayatında bu durum biraz daha farklı bir yaklaşım gerektirebilir. Çünkü toplam maliyeti hesapladığınızda, ucuz fotokopi makinesi alırken ettiğinizi düşündüğünüz tasarrufun misliyle gideriniz olabilir. Önemli olan Canon, HP, Xerox ya da Lexmark gibi markalara ya da modellere takılmak yerine ihtiyacınızı belirleyip en doğru çözüme odaklanmaktır.

 

“Hangi Fotokopi Makinesi Benim İşimi Görür?”

Evet, sorulması gereken en mantıklı soru bu. Çünkü birçok makine sizin için çok “fazla” olabilmekte. Örneğin sadece A4 kağıdını çoğaltmak için kullanılacak olmasına rağmen onlarca özelik barındıran modeller arasından tercih yapılması söz konusu olabiliyor.

Bazı fotokopi makineleri dublex olarak ifade edilir, yani konulan kağıdın her iki tarafını da aynı anda kopyalayabilme yetileri vardır. Bu özellik, yoğun çalışan bir kırtasiye için son derece gerekli iken yalnızca evrak çoğaltan ya da “scan to mail” yapan bir firma için gereksiz olabilir. Bununla birlikte makinelerin ısınma süreleri ya da kağıt boyutuna göre gösterdikleri performans farklı olabilir. Sizin için en iyi fotokopi makinesi; yukarıda da belirttiğimiz gibi ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayandır.

Planınız Uzun Vadeli Mi?

Bir satıcı size fotokopi makinesi tavsiye ederken ne kadar süreyle kullanmayı düşündüğünüzü sormalıdır. Eğer sormuyorsa; iş başa düşmüş demektir. Elbette konunun uzmanı olma zorunda değilsiniz ancak doğru kararı vermek için bir uzman görüşüne başvurmaktan da çekinmemelisiniz.

Fotokopi makinelerinde sistemin kapasitesine ve harcadığı enerjiye göre değişen bir ürün skalası mevcuttur. Buna göre fiyatları da farklılık gösterebilir. Örneğin bir ürünün fiyatı daha uygun olmasına rağmen kullandığı baskı teknolojisi eski olduğu için birim maliyeti yükseltebilir. Sarf malzeme dediğimiz toner, kartuş ve mürekkeplerin kullanımı açısından da durum değişmektedir. Ucuz olduğu için uygun görülen bir makine, daha fazla tüketim ortaya koyduğu için uzun vadede zarar etmenize yol açabilir.

İşinizi Garantiye Alın

Fotokopi makinesi çeşitleri arasında tercih yaparken muhakkak garanti süresine dikkat etmeniz gerekir. Mümkün olan en uzun süreli garanti belgesini cebinize koymaya gayret ettiğinizde birçok problemin üstesinden gelmiş sayılırsınız. Ancak garanti süresi kadar kapsamı da önemlidir. Bu noktada biz firma olarak fotokopi yedek parça ve teknik servis hizmeti de verdiğimiz için tek koldan hizmet almanızı garanti ediyoruz.

Tamirci Değilseniz; İki Kere Düşünün

Markası ya da modeli ne olursa olsun her fotokopi makinesi arıza yapabilir. Önemli olan bozulmayanı değil bozulduğunda eski haline dönebileni bulmaktır. Burada size lazım olan şans değil tecrübedir.

Servis ağı geniş olan, lokal hizmeti bulunan alanında uzman personeller barındıran bir firmayı tercih ederseniz; satış sonrasında da içiniz rahat olur.

ACİL İLETİŞİM HATTIMIZ
""
1 Step 1
Bilgilerinizi bırakın, sizi hemen arayıp yardımcı olalım.
Adınız
face e87c
Telefon
phone_in_talk e61d
Mesajınız
0 /
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right