Kurumsal Yazıcı Kiralama İle Orta Vadede Nasıl Tasarruf Edilir?


Birim maliyeti azaltma ve verimin maksimuma çıkması adına süreçleri optimize etme, ekonomik çağın zorunlu tedbirleri arasında. Bu amaçla yapılan kurumsal yazıcı kiralama ise şirketinizin geleceği için atılan önemli bir adım. Çünkü, ihtiyacınızın tasarrufla azalmadığı bir alanda maliyeti minimize ederek yıl içindeki giderlerinizden güçlü bir kalemi düşürmekte.

 

Yazıcı Kiralamanın Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

İş dünyasında maliyetlerin önüne geçmek her zaman kolay değil. Özellikle de işinizin yürümesi adına yapılan zorunlu harcamalarda kısıtlamaya gitmeden önce iyi düşünmek gerekiyor.  Yazıcı kiralama, işgücüyle yakalanan toplam performansa hiçbir olumsuz etki yapmadan yararlanabileceğiniz ekonomik çözümlerden bir tanesi.

  • Yazıcı kiralamak; kuracağınız elektronik sistemin şirketinize olan yükünü hafifletmekle birlikte giderlerinizi parçalara bölerek ödeyeceğiniz için planlı bir ekonomik duruşa sahip olmanızı sağlar.
  • Seçeceğiniz marka ya da modelin toplam maliyeti şirketinizin planı dahilinde olmayabilir. Ancak kiralama yoluna giderek normal şartlarda satın alamayacağınız kalitede bir ürün kullanabilirsiniz.
  • Seçilen yazıcının teknolojiye uygun bir model seçilerek her seferinde yenilenmesi yerine kiralama yaparak sözleşme sonunda daha yeni bir ürüne sahip olabilirsiniz.
  • Yazıcı kiralama çözümüne başvurduğunuzda; ön araştırma, sistem güncellemesi, aygıt bakımı ve diğer eklentilerin sisteme entegre edilmesi gibi konulara ayıracağınız zaman da size kalır.

Yazıcı kiralama yoluna gidildiğinde teknik konular için profesyonel desteği de kiralamış olursunuz. Ekipmanın periyodik bakımı, kartuş/toner yenilemesi ve arıza durumunda müdahale gibi işlemler, yazıcı kiralama firması tarafından karşılanır.

Nasıl Yazıcı Kiralanır?

Yazıcı kiralama için atılan ilk adım; şirketinizin ihtiyacının saptanmasıdır. İş kapasitenize ve düşündüğünüz süreye göre uygun bir kiralama modeli belirlenir. Bu aşamada firmamızdaki uzman personeller tarafından kısa süreli bir fizibilite çalışması yapılır ve size uygun olacak şekilde proje hazırlanır. Yazıcının marka ve modelinin belirlenmesi de bu sürece dahildir.

Yapılan araştırma sonucu sözleşmenin detayları hazırlanır. Yazıcının mülkiyet hakkı firmamızda olacak şekilde çeşitli alternatifler sunulur. Örneğin bazı kiralama modellerinde yalnızca ekipmanın belli bir süre içinde kullanımı üzerinden hareket edilirken; bazı modellerde ekipmanın bakımını ve parça değişimini de firmamız üstlenir.

Yazıcı Kiralama Sözleşmeleri Ne Süreyle Yapılır, Şartları Nelerdir?

Kiralama işlemini kısa ve uzun vadeli olarak iki grupta inceleyebiliriz. Kısa süreli yazıcı kiralama işleminde genellikle fuarlara katılan şirketlere ya da sempozyum, kongre vb organizasyonlara çözüm üretilir. Bu şekilde ilerlendiğinde günlük kiralama bedeli tespit edilir ve ödeme planı buna uygun olacak şekilde düzenlenir. Yazıcı kiralama fiyatları ise detaylara göre farklılık gösterebilir. Firmamızla irtibat kurarak bilgi alabilir ve size özel tekliflerimizden yararlanabilirsiniz.

Uzun vadeli kiralamalarda şirketin ihtiyacına göre yıllık ya da uzun süreli sözleşmeler hazırlanabilir. Ödemeler genellikle aylık olacak şekilde tahsis edilir. Bu süreçte yazıcının ihtiyaç duyabileceği parça temini ve teknik destek tarafımızca sağlanır.

Firma olarak, yazıcı kiralama talebinde bulunan müşterilerimizin şirketinde kurulumu da gerçekleştirdiğimizi belirtmekte fayda var. Tecrübeli uzman kadromuz, belirttiğiniz alan dahilinde ve sisteminize tam entegre olacak şekilde ekipman kurulumunu sağlar. İşlevsellik kontrolünü yaptıktan sonra gerekli bilgileri vererek tarafınıza teslim eder.

ACİL İLETİŞİM HATTIMIZ
""
1 Step 1
Bilgilerinizi bırakın, sizi hemen arayıp yardımcı olalım.
Adınız
face e87c
Telefon
phone_in_talk e61d
Mesajınız
0 /
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right