Fotokopi Makinesi Kiralamanın 5 Altın Kuralı

 

İş dünyasında fotokopi makinesi kiralama yoluna gidildiğinde, özellikle orta vadede toplam maliyetin satın almaya göre daha düşük olduğu gerçeği yadsınamaz bir hal aldı. Fakat henüz gelişmekte olan bir sektör olduğu için kiralama konusunda bir bilgi kirliliği de hakim. Bu yüzden birçok kişi ihtiyacını karşılamayacak çözümlere yüksek meblağlar ödüyor. Biz de buradaki bilgi eksikliğini gidermek adına sizler için bir rehber hazırladık. İşte fotokopi makinesi kiralamanın 5 altın kuralı.

 

İş Hacminizi Ölçün

Özel bir nedeni olmadıkça hiç kimse 2 kişilik bir aile için kocaman bir minibüs almayı seçmez. Bir gün ailenin genişlemesi hesabı yapılmış olsa da bu denli büyük bir karar alınması, ticari olarak risk teşkil eder. En iyi fotokopi makinesi seçimi de bu konuyla özdeşleştirilebilir.  Bu noktada kendinize iki soru sorarak kolayca çözüme ulaşabilirsiniz;

  • Cihazı ne süreyle kullanacağım?
  • Benim işimi görür mü?

Sorulara verdiğiniz yanıtlar ışığında ortaya çıkan zaman dilimi ve ihtiyacınız arasındaki ilişki, doğru cihaz seçimine yaklaşmanızı kolaylaştıracaktır.

Cihaz Kapasitesini Gözden Geçirin

Piyasadaki fotokopi makineleri özellikleri bakımından çeşitli farklılıklar içerir. Bunun en büyük faktörlerinden biri dakikada yapabildiği baskı adedidir. Cihazın satış fiyatını da etkileyen bu durum, kiralama yapacak olan şirketin seçimi için önem taşır. Öncelikle işyerinizin en yoğun gününü de hesaba katarak günde ortalama ne kadar bir çoğaltma ihtiyacınız olduğunu saptamalısınız. Ardından buna uygun bir cihaz seçimi yapabilirsiniz.

Fonksiyonelliğe Dikkat Edin

Ofisinize gelecek bir fotokopi makinesi sizi aynı zamanda yazıcı kiralama zahmetinde de kurtarabilir. Çünkü online olarak çalışan birçok cihazda printer özelliği de vardır. Hatta diğer yandan faks ve tarayıcı olarak da kullanılabilen modellere de göz atabilirsiniz. Cihazın bu şekilde çalışması, şirket içinde birçok departman tarafından ortak kullanılmasına zemin hazırlar.

Sözleşme Detaylarını İnceleyin

Fotokopi ya da yazıcı kiralama fiyatları, sözleşmenin içeriğine göre farklılık gösterir. Örneğin bazı formüllerde firmanın ödeyeceği aylık ücret sabitlenmiştir. Kullanım miktarına bakılmaksınız sürekli aynı ücret faturalandırılır ve firma sadece kağıt masrafını karşılar. Bir diğer formülde ise ay sonunda cihazın beyni kontrol edilerek ne kadar kullanım yapıldığı hesaplanır ve ona göre bir maliyet ortaya konur. Burada kiralayan şirketin cihazı değerlendireceği süre çok önemlidir.

Firma Avantajlarını Değerlendirin

Fotokopi makinesi yedek parça ve teknik servis hizmeti ile birlikte kiralandığında yüksek bir randıman vaat eder. Kiralama hizmeti veren firmanın arıza karşısındaki tutumu, periyodik bakımları ve parça değişimini üstlenip üstlenmemesi gibi konular son derece önemlidir. Çünkü kiralama demek aynı zamanda bir konfor satın almak demektir. Bu yüzden tecrübeli ve çok yönlü hizmet sunan bir firma tercih ederek, kiralama planınıza 1-0 önde başlayabilirsiniz.

ACİL İLETİŞİM HATTIMIZ
""
1 Step 1
Bilgilerinizi bırakın, sizi hemen arayıp yardımcı olalım.
Adınız
face e87c
Telefon
phone_in_talk e61d
Mesajınız
0 /
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right